Dolap Detoksu

Herkese Merhaba,

Ülke olarak hatta dünya olarak çok zor bir süreçten geçiyoruz. Çin’de başlayan korona pandemisi adeta tüm dünya ülkelerini etkisi altına aldı. Yüz binlerce insan bu virüse yakalandı, on bine yakın insan hayatını kaybetti. Daha sürecin ne kadar süreceğide belli değil. Yaklaşık 1 aydır evdeyiz. Misafir kabul etmiyor, zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmıyoruz. Hatta ailemizde ki kişilerle bile virüs taşımamak için görüşmeleri kestik.

Karantina günlerinde evde keyifli zaman geçirmenin yollarını aradım buldum ama tükendim son raddelerimdeyim diyebilirim. Eşimle oyun, mutfakta tarifler,dizi ve film günleri geceleri, kitaplar, eğitimler derken tıkandım. Hazır evde baharı karşılamışken kışlıkları kaldırıp baharlık ve yazlıkları düzenledim. Güzel bir dolap detoksu yaptım diyebilirim. Gerçi bu düzenlemeyi yaparken “Eee ben bunları ne zaman giyeceğim” diye düşündüm ama yinede modumu düşürmeden güzel bir düzenleme yaptım.

Bütün kıyafet ve aksesurlarımı, tümünü rahatça görebileceğim şekilde gardırobumdan çıkartıp yatağın üzerine serdim, pazar yerine döndü bir cinnet geldi kaçmak istedim,vazmıgeçsem dedim ama çıkarmış bulundum artık 🙂 Hepsini düzenli ayırdım; pantolonlar, kabanlar, gömlekler gibi. Böylece durmadan satın aldığım parçaları hemen fark ettim. Şu soruyuda sordum kendime “O gömleği son bir senede hiç giydim mi? Bu etek hala belime oluyor mu, giysem rahat hisseder miyim? Cevapları “hayır” olan parçaları “Dolap” uygulamasına yükledim. Hepsi tertemiz gözüm gibi baktığım kıyafetler bu arada. Ama giymekten keyif aldığım, senede bir kez bile giydiğim parçalara, gördüğüm anda bayıldığım, beni bulutlarda dans ettirecek gibi hissettiğim bir kaç şeye kıyamadım. Nasıl bir aşk yaşadığımı anlamışsınızdır kıyafetlerimle 🙂 Onarılması gerekenlerin düğmesi, fermuarı varsa onardım tertemiz seneye giyeceğim umuduyla kaldırdım. Askı sistemimi hiç bozmuyorum zaten bazı takıntılarım var hepsi aynı noktaya bakacak, renk düzenlemeleri gibi. Sizde bu süreçte bunu bir deneyin derim. Zaman güzel ve keyifli geçiyor. En azından bir kaç saat bazı düşüncelerden kurtulmuş oluyorsunuz.

Sağlıklı günlerde yeni trendleri yazıp paylaşırım inşallah

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir