İstanbul Coffee Festivali

Bir fincan kahve deyip geçme,’Ver işte bir kahve, içeyim’ deme, sakın paketli, hazır kahvelerden söz etme vallahi atarlar dışarı seni 🙂 Küçükçiftlik Park’ta bu sene 3.sü düzenenlenen İstanbul Coffee Festivali’n de nefis kahve kokusu, uluslararası bir çok marka, ünlü baristalar, çeşitli birçok butik ve ünlü kahve dükkanları standları bu sene de yerini almıştı. Ne yalan söleyeyim geçen sene Haydarpaşa Garında gerçekleşen festivalde kaldı benim gönlüm. O tarihi yerde sanki çok daha iyi olmuştu ki festivale gelenlerin yapmış olduğu sohbetlerde kulak misafiri bile oldum. Ama olsun bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var derler 🙂

Kahvenin kendisinin, kokusunun, kahve dükkanlarının, kahve sanatının, kültürünün, kitaplarının, kahveyle ilgili konuların buluşma noktası olarak İstanbul Coffee Festivali inanılmaz kalabalıktı, biletler günler öncesinden tükendi. Festivalde Perusu, Brezilya’sı, Etiyopya’sı, İtalyan’ı, Türk’ü, Dibek’i, soğuk demleneni, espressosu, lattesi, machiatosu… Bir dünya kahve çeşidi denedik. Gerçi ben o sert şekersiz kahveleri içme kıvamına gelemedim, sürekli aromalı, bol sütlü ve tatlı tatlı hazırlanan ne varsa gidip onları beğeniyorum. Henüz gerçek bir kahveci olamasamda kahve festivallerini kaçırmam 🙂 Her sene gittikçe daha fazla ilgi gören festivale önümüzde ki sene kesinlikle hafta içi ve sabah seansına bilet alacağım. Kalabalıktan ve iç içe olan standlar sebebiyle birşey anlamıyor insan.

Keyifli dekoru ve lezzetli kahveleri ile Nişantasında öne çıkan butik bir kahveci MOC. Festivalde görünce ayrı bir seviniyorum çünkü çok lezzetli kahveleri var. Caramel Lattesini tek geçerim.

Festivalde tasarım ürünler, workshoplar, seminerler, akustik konserler, sanat sergisi ve daha birçok ilgi çekici etkinlikte vardı. En eğlenceli standlardan biri de hiç kuşkusuz Zihni Sinirdi 🙂

Kuru Kahveci Mehmet Efendi festivale özel katılımcılara sürpriz hediyeler dağıttı.

Tabi ki Walter’s Coffee konsept farkıyla ilgi gören standlar arasındaydı. Moda’da bulunan en büyük kahvecilerden biri Walter’s. Flat white tadımı yaptım oldukça lezzetliydi.

Bir festivali daha geride bıraktık böylece. Son olarak bir moda blog yazarı olarak festival kombinimide paylaşıp gidiyorum 🙂 Görüşürüz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir