“Madame Tussauds” Balmumu Heykel Müzesi

Dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds, İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera’da 28 Kasım’ da açıldı. 250 yıl önce Londra’da açıldığı günden beri milyonlarca insan tarafından ziyaret edilen ve bugün hala popülerliğini koruyan müze, ünlü isimleri gördüğümüz, fotoğraflayabildiğimiz, eğlenceli ve harika bir deneyim diyebilirim 🙂 Gittim ziyaret ettim, çok gerçekçiydi cidden ve tabi ki sizler için bol bol fotoğraf çektim.

Tam hayal ettiğim gibi ders kitaplarında gördüğüm, eski videolarda sesini bile duyduğum da tüylerimin diken diken olduğu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. Uzunca inceledim. Gerçekten şu hayatta tanımadan saygı, sevgi ve minnet duyduğum tek insan.

Kapıdan içeri girdiğiniz an ünlüler dünyasında ki o büyülü ve gösterişli zamanlara ayak basıyorsunuz. Hepsi o kadar gerçek o kadar itinayla çalışılmış heykeller ki ben incelerken kendimden geçtim. Cumartesi çok erken saatte ziyarete gittim iyi de yapmışım. Sizlere tavsiyem hafta sonu 10:00’da açılıdığı an girmiş olun 1,5 saatte gezip rahatça fotoğraf çekebilirsiniz, saat 20:00’da kapanıyor. Hafta içi de iş çıkışı çok sakin oluyor benden söylemesi. Bilet fiyatları 38TL diğer detaylar için;

https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/biletler/

Ne demiş ti Yaşar Kemal;  DağIar, insanIar ve hatta öIüm biIe yoruIduysa, şimdi en güzeI şiir, barıştır.

Bir gülüşü dünyalara bedel Adile Naşit’in. Kuzucukların seni unutmuyor 🙂

Müzede, tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü isim var. Her ülkede o ülkenin ünlü isimlerinin neredeyse gerçek hallerine yakın görünen balmumu heykellerinin sergilendiği müzede eserlerin belirlenmesi için geniş çaplı bir anket düzenlendi. “En çok hangi sanatçıyı görmek istersiniz ve en çok hangi figür sizi mutlu eder?” gibi soruların ardından çalışmalar başladı. Yeni isimler kapıda 🙂 Kendinizi kırmızı halıda hissetmenizi sağlıyor desem yeridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir