Trend Alarmı: Kadife

Moda, trend, kombin deyince bende akan sular duruyor. Hızla değişen, sürekli sirkülasyon olan bi alana ilgi duyup yazmaktan çok keyif alıyorum 🙂 Bugün ki yazıda mağazalarda çoğumuzun aşina olduğu trendi sizinle paylaşacağım. Kadife dolu bir sezon bizi bekliyor desem abartmış olmam 🙂 Çok riskli bir parça ama doğru kombin yapıldığında çok hoş buluyorum.

Kadife akımı önce elbiseleri kuşattı arından ayakkabılara kadar indi derken çantalarla tepeden tırnağa bizi sarıp sarmaladı. Nostaljik, modası hiç geçmeyen ve herkesin evinde bulunan kumaştır aslında kadife. Bu sezon süet kumaşı arkasında bırakarak yükseldikçe yükseliyor.
Bordo, lacivert, gri ve hardal rengi ile özellikle öne çıkan bu trend, kadifeyi bu güne kadar sevmemiş, denememiş moda meraklılarına bile kendini sevdirmeyi bu sezon başadı diyebilirim. Kumaş tipi gereği kendini çok fazla gösteren bir kumaş olduğundan onu dengelemek adına parlak değil mat parçalara yönelmekte fayda var.Rugan yerine mat deri, güderi iyi seçimler olabilir. Ceket-pantolon takımlarında özellikle içe giyilecek parçanın tişört, ince boğazlı gibi sade ve basic parçalar olması önemli… Tam bir kış ruhunu yansıtan kadifeyi dikkat çekici bir ruj ile tamamlayarak çok daha cool ve iddialı gözükebilirsiniz.

 Bershka
 Trendyol
 Zara

 Bu görsel bana ait. Çanta: Mudo

 Trendyol
 Zara

Bir kaç kombin önerisiyle de daha çok bilgilendireyim sizleri 🙂

Yorum bırakmayı unutmayın. Bakalım kimlerin tarzı ya da değil, kimler bu trend akımına uyum sağlayacak bir nabız ölçelim 🙂
İnstagramdan takip etmeyi unutmayın >> https://www.instagram.com/pelinkudret/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir